… Bo Razem Możemy Więcej…
pomimo panującej pandemii COVID-19 do VII akcji charytatywnej "Promyczek dobra" zgłosiło się 12 placówek oświatowych, oraz Środowiskowy Dom Samopomocy SPIR Sternicza w Gdańsku.
W tym roku udało nam się zebrać 9 779,88 zł!!!. Zebrana kwota z kiermaszu zostanie przeznaczona na druk książki terapeutycznej dla dzieci, które przeżyły stratę bliskiej osoby, Plasterek "Zaczarowany ogród dziadka".
Z całego serca wszystkim dziękujemy za udział w kiermaszu!

Szanowni Państwo,
dnia 4 stycznia w Przedszkolu Publicznym Słoneczna Kraina "Ujeścisko" odbyło się oficjalne podsumowanie kiermaszu "Promyczek dobra". W podsumowaniu wzięli udział przedstawiciele placówek oświatowych, którzy zaangażowali się w akcję.
Jest Nam bardzo miło poinformować, że w tym roku udało się Nam zebrać kwotę 734,29 złotych. Bardzo dziękujemy Państwu za udział w kiermaszu! Łączna kwota zebrana przez wszystkie placówki wynosi 10 132.25 złotych! Jest to ogromny sukces!
Poniżej znajduje się informacja od od Pani Anny Włodkowskiej -przedstawiciela Fundacji Hospicyjnej. Pani Ania przybliża na co w tym roku zostanie przeznaczona kwota
uzbierana w trakcie akcji "Promyczek dobra".

"Szanowni Państwo,

w imieniu podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych serdecznie dziękujemy za wielką otwartość serc na potrzeby tych najmniejszych. Dzięki Państwa zaangażowaniu siedmioro dzieci ma zapewniony wyjazd kolonijny, gdzie wspólnie z innymi dziećmi w trudnej sytuacji będą mogły wspierać się nawzajem. To dla nas ogromna pomoc!

FUNDACJA HOSPICYJNA ZBIERA NA LETNI OBÓZ DLA TRZYDZIESTKI MAŁYCH PODOPIECZNYCH Z PIĘCIU POMORSKICH HOSPICJÓW, w trakcie którego czeka na nich moc sportowych wyzwań oraz naukowych odkryć z dziedziny chemii i fizyki. Podstawowym zadaniem organizatorów obozu jest jednak przekonanie jego uczestników, że mimo bolesnej straty mają prawo zająć się swoim dzieciństwem. Stworzenie możliwości spotkania się dzieci podobnie doświadczonych przez los, w wakacyjnej, zabawowej aurze, daje im bowiem szansę na powrót do emocjonalnej równowagi.

FUNDUSZ DZIECI OSIEROCONYCH „TUMBO POMAGA” to jeden z bardzo ważnych projektów Fundacji Hospicyjnej, realizowany od jesieni 2006 roku. Do tej pory z jego wsparcia skorzystało około 9000 dzieci z całej Polski. Rocznie pod stałą opieką Funduszu znajduje się blisko 160 dzieci, z czego 80 to podopieczni Hospicjum im. ks. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Wspieramy je socjalnie i edukacyjnie, przygotowując dla nich wyprawki szkolne, organizując obozy wakacyjne i zimowe, a także prowadząc świetlicę „Przystań”. Dzieci korzystają ze ścianki
wspinaczkowej, uczą się grać w tenisa, w miarę potrzeb uczęszczają na korepetycje. Otrzymują także paczki żywnościowe i prezenty świąteczne.

Istotnym elementem pomocy otrzymywanej ze strony Funduszu jest także wsparcie psychologiczne, pełną parą realizowane od 2014 roku w ramach programu wsparcia psychologicznego osieroconych dzieci i młodzieży „Tumbo Pomaga”. Działa pomocowy portal tumbopomaga.pl, prowadzone są szkolenia i warsztaty uczące wspierania w żałobie, adresowane do nauczycieli oraz psychologów, oraz Spotkania z Bajką, podczas których dzieci z młodszych klas szkół podstawowych uwrażliwiamy na potrzeby ich rówieśników przeżywających stratę bliskiej osoby. Od 3 lat wydawana jest seria bajek terapeutycznych „Bajka-Plasterek”, a w gdańskich szkołach organizowany Dzień Tumbo – Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. Ponadto tworzy się środowisko aktywnych osób, nie tylko sportowo, tzw. TUMBOteam, promujące działania i potrzeby Funduszu".ANNA WŁODKOWSKA
Koordynator Funduszu Dzieci Osieroconych na Pomorzu