22 KWIETNIA obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Każdego roku Przedszkole Publiczne Słoneczna Kraina "Ujeścisko" organizuje Marsz Małych Ekologów. W tym roku przejdziemy się uliczkami Ujeściska 24 kwietnia, start o godzinie 10.00 przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy Lubelskiej (przy skrzyżowaniu między ulicą Warszawską, a Łódzką).

Celem marszu jest pokazanie Mieszkańcom, w jaki sposób dbać o naszą Planetę.

W tym roku przygotowaliśmy mnóstwo materiałów, które będziemy rozdawać Przechodniom:
– ulotki z przepisami na wykonanie prostych EKOmikstur, które pozwolą zastąpić chemię gospodarczą. Przepisy są proste, w ich skład wchodzą produkty, które znajdują się w każdym domu. Samodzielne wykonanie takich mieszanek, pomogłoby ograniczyć zużycie plastikowych opakowań i butelek, jak również zadbać o dom w zdrowy, ekologiczny sposób!

– EKOworeczki wielorazowego użytku, które Mieszkańcy będą mogli użyć robiąc codziennie zakupy. Woreczki uszyli Rodzice naszch Przedszkolaków oraz Przyjaciele Przedszkola. Do woreczka można włożyć marchewkę, ziemniaki, jabłuszka. Brudne woreczki można zwyczajnie uprać;) Gdyby Mieszkańcy zaopatrzyli się w takie woreczki, moglibyśmy ograniczyć używanie jednorazowych, plastkowych siatek.

– Eko szczypiorek zasadzony przez Przedszkolaków. Chcemy pokazać mieszkańcom, że nawet Dzieci potrafią wyhodować roslinkę. Jest to proste, zdrowe i przede wszystkim smaczne!

Tego dnia będziemy również sprzątać naszą okolicę. Zaprszamy Rodziców i Przyjaciół Przedszkola do wspólnej akcji.
…. bo razem możemy więcej…

Marsz Małych Ekologów jest wspierany przez " Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko" "Dom Sąsiedzki", "Klub Rodzica"oraz "Radę Dzielnicy Ujeścisko". Dziękujemy Panu Piotrowi Lachowskiemu!