PRZYRODNICZE INSPIRACJE

Kochani, przesyłacie nam zdjęcia i relacje z Waszych domów. Pięknie dziękujemy!

U nas tez wiele się dzieje;) Wykorzystujemy ten czas na prace ogrodowe. Dbamy o rośliny, drzewa, krzewy. Na przedszkolnych drzewach pojawiło się bardzo dużo ptaków. Na placu zabaw został wysypany czarnoziemem i zasadziliśmy trawkę. Dwa pierwsze zdjęcia, to efekt tych prac. Jak już się zazieleni, to prześlę Wam kolejne zdjęcia;) Będzie pięknie!Trzecie zdjęcie to nasz uroczy zbiornik przy ul. Lubelskiej. Wszystko wskazuje na to, że na wysepce łabędzie mają gniazdo. Czerwoną pętlą zaznaczyłam białą kropkę, to najprawdopodobniej samica wysiadująca jajka. Ciekawe, czy Przedszkolaki pamiętają czy w okresie wiosenno-letnim należy dokarmiać ptaki? W jakim okresie je karmimy i czym? W załączeniu screen z ważnymi informacjami w tym temacie.Dzisiejsza wizyta w przedszkolu, natchnęła mnie do poszukiwań. Znalazłam w sieci kilka ciekawostek .

– „Memo-kaczki” – Należy wydrukować obrazek (dwie kopie), pociąć i grać tak jak w tradycyjne memo. (Plik do pobrania: NAUCZANIE ZDALNE/INSPIRACJE)

Memo udostępniono za zgodą twórcy, http://www.mergus.pl lub Facebook – Mówią, że potrafi rysować, Dawid Kilon

– „Pióra” – w trakcie spacerów znajdujemy różne piórka, możecie łatwo sprawdzić do kogo pióra należą. (Plik do pobrania: NAUCZANIE ZDALNE/INSPIRACJE)

Grafika udostępniona za zgodą twórcy, www.mergus.pl, lub Facebook – Mówią, że potrafi rysować, Dawid Kilon

– klikając na link odnajdziecie ptasie głosy. Ciekawe czy zgadniecie co to za ptaszki? https://coneixelriu.museudelter.cat/ocells.php

– gra „Stwórz własną roślinę” – gra o walorze edukacyjnym. Potrzebne: kartki, kostki do gry, ołówki/kredki do rysowania. Ilość graczy dowolna;) (Plik do pobrania: NAUCZANIE ZDALNE/INSPIRACJE)Źródła:
– Nadleśnictwo Gdańsk – https://nadlesnictwo.gdansk.lasy.gov.pl/
,
– Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku –
https://ciee-gda.pl/,
– Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” – https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomorskaostoja

http://mergus.pl, Facebook – Mergus Dawid Kilon, "Mówią, że potrafi rysować"